Skip to Content.
Sympa Menu

Listy Dystrybucyjne Uniwerstetu Śląskiego

Subskrybowanie list mailingowych

Zapisywanie się na listę mailingową jest bardzo łatwe:

 1. Wybierz adres email, który chcesz dodać do listy subskrybentów.

  Lepiej wybrać adres, którego często używasz, i na którym masz dużo wolnego miejsca: niektóre listy przesyłają wiele wiadomości, które czasami zawierają spore załączniki.

  Oczywiście możesz subskrybować listę za pośrednictwem kilku adresów email. W takim wypadku cały proces subskrypcji trzeba wykonać dla każdego adresu z osobna.

 2. Wyślij wiadomość na adres sympa@us.edu.pl z adresu, którego chcesz użyć do subskrypcji.

  Sympa to nie osoba, tylko serwer zarządzający listami mailingowymi. Dlatego wysyłanie pozdrowień nie ma sensu! ;-)

 3. W temacie wiadomości wpisz: subscribe nazwalisty Imię Nazwisko (zamiast 'nazwalisty' podaj nazwę listy, którą chcesz subskrybować i wpisz swoje imię i nazwisko).
 4. Treść wiadomości pozostaw pustą.

  Aby zaoszczędzić czas, w jednej wiadomości można przesyłać kilka komend. Więcej informacji na ten temat znajduje się w sekcji Jak działa lista mailingowa.

Po wykonaniu powyższych kroków otrzymasz wiadomość z informacją, czy Twoja prośba zostały zaakceptowana: jeśli subskrybowanie listy wymaga zatwierdzenia, właściciel może zdecydować o odrzuceniu prośby. Jeśli tak się stanie, nie wysyłaj kolejnych próśb: wynik będzie taki sam. Możesz w takiej sytuacji wysłać wiadomość bezpośrednio do właściciela listy (nazwalisty-request@us.edu.pl) z wyjaśnieniem, dlaczego chcesz subskrybować listę...

Uwaga: czasem prośba o subskrypcję wymaga Twojego zatwierdzenia zanim zostanie przetworzona. W takim przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w otrzymanej wiadomości.

W zależności od typu listy (lista z subskrypcją wymagającą zatwierdzenia lub otwartą) i dostępności właściciela listy, wiadomość z informacjami może nie nadejść natychmiast. Nie ma jednak potrzeby wysyłania kilku próśb o subskrypcję.

Jeśli Twoja prośba zostanie zaakceptowana, otrzymasz wiadomość potwierdzającą subskrypcję. Wiadomość powitalna (statut listy) zawiera kilka istotnych informacji:

Powinieneś zachować otrzymane potwierdzenie subskrypcji: możesz jej potrzebować w przyszłości, aby sprawdzić swoje hasło albo wysłać polecenie do Sympy (na przykład wypisać się z listy). Ogólnie, radzimy zachowywać wszystkie informacje o subskrypcjach list mailingowych.

Listę można subskrybować także za pomocą interfejsu webowego. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do strony startowej środowiska list mailingowych i zaloguj się.
 2. Przejdź do strony informacyjnej listy, którą chcesz subskrybować.
 3. W lewym menu kliknij link 'Subskrybuj'.
Top of Page